Nákup nemovitosti ve Španělsku: podrobný průvodce krok za krokem

Postup při koupi nemovitosti ve Španělsku

Rozhodli jste se koupit dům na pohádkovém pobřeží Costa Blanca? Co bude následovat? Máme pro Vás naše podrobné pokyny krok za krokem.

1. Výběr nemovitosti

Hledání nejlepších příležitostí, aniž byste opustili domov

Vše, co potřebujete, je formulovat vaše přání, nastavit rozpočet na nákup a sdělit nám možné načasování Vaší návštěvy Španělska.

Na základě Vašeho požadavku pečlivě vybereme nejlepší variantu. Poskytujeme podrobné informace o každém domě nebo bytě a dodáme fotografie. Veškeré materiály můžeme zaslat e-mailem.

Projděte si naši nabídku v klidu a pohodlí Vašeho domova.

Na našich webových stránkách si můžete navolit relevantní nemovitosti dle Vašich parametrů. Pak nám jen sdělíte druh nemovitosti, která se Vám líbí a její identifikační číslo. Následně pro Vás připravíme prohlídku na místě.

Následuje vyřízení Vaší návštěvy Španělska, můžeme rezervovat let do Alicante a zpět, hotelový pokoj nebo soukromé ubytování a poskytujeme kyvadlovou dopravu z letiště. Samozřejmě si cestu můžete  zařídit sami a udělat si vlastní program výletu do Španělska. V takovém případě nám dejte vědět, kdy a kde Vás najdeme.

Bienvenido a España!
Vítejte ve Španělsku!

Ve Španělsku si prohlédnete předem vybrané objekty v doprovodu našeho manažera.

2. Rezervace

Rozhodli jste se pro definitivní nemovitost.

Připravíme pro Vás předběžnou kupní smlouvu, pomůžeme otevřít španělský bankovní účet a získat identifikační číslo cizince (NIE – numero de identification de extranjero). Všechny postupy vyžadují 2-3 dny.

Převedete na bankovní účet prodávajícího rezervační poplatek 3000 – 5000 EUR (nebo částku uvedenou ve smlouvě).

Následně stáhneme nemovitost z prodeje.

Pokud již nechcete zůstávat ve Španělsku, zařídíte notářskou plnou moc našemu advokátovi, který dokončí všechny úkony již bez Vaší osobní přítomnosti. Při Vaší příští návštěvě tak přijedete již přímo do svého apartmánu nebo domu.

3. Koupě

Před přípravou smluvní dokumentace zkontrolujeme případné dluhy nemovitosti za komunální služby a přítomnost věcných břemen. V případě potřeby připravíme komplexní dokument o ocenění nemovitosti.

Jakmile jsou všechny dokumenty již shromážděny a peníze převedeny na Váš španělský účet, uzavře se kupní smlouva (escritura de propiedad)v kanceláři notáře. Vy nebo Váš zástupce odevzdáte šek na zbývající částku prodávajícímu a obdržíte klíče od nové nemovitosti.

Následuje registrace do katastru nemovitostí (Registro de propiedad), nastavení plateb za komunální služby na Vaše jméno, registrace nemovitosti na daňových úřadech. Registrace dokumentů je dokončena obvykle za 1-2 měsíce. Poté získáte výpis z Komory registrace vlastnických práv (Nota Simple).

Porovnat nabídky

Compare