Typy nemovitostí ve Španělsku

Trh s nemovitostmi v Costa Blanca je velmi různorodý. Apartmány a studia, bungalovy, duplexy a měšťanské domy, chaty a vily - vyberte si podle svého vkusu a rozpočtu.

Apartmány a studia

Apartmány jsou situovány v apartmánovém domě. Skládají se z jedné nebo více ložnic, obývacího pokoje, kuchyně, jedné nebo více koupelen. Mohou mít vlastní nebo společné solárium, terasu nebo balkon. 

Studio je jednopokojový apartmán. 

Apartmánové domy v rekreačních oblastech se nacházejí uvnitř hranic města, v blízkosti pláže nebo golfového klubu. V reálu jsou obvykle společenské prostory s bazénem, zelená plocha pro rekreaci, dětské hřiště, parkoviště a dokonce i posilovna s tenisovými kurty. 

Bungalov 

Bungalov je dvoupodlažní rezidenční domek, ve kterém přízemní byt patří jednomu majiteli, a byt v patře druhému. Každá rezidence má samostatný vchod. Obvykle patří zahrada k bytu v přízemí a solárium na střeše bytu v patře. V rezidenčních komplexech je zpravidla bazén, zelená zóna, parkoviště a další zařízení a vybavení.

Měšťanské domy (Townhouses)

Měšťanský dům je obvykle dvou nebo třípodlažní domek pro čtyři nebo více majitelů, každý s vlastním malým pozemkem (nebo zahradou) a soláriem na střeše. V rezidenčním komplexu měšťanských domů lze udržovat veřejný prostor s bazény a zelení, ovocné sady, tenisové kurty, tělocvičny a sauny.

Chata (Chalet, Cottage)

Chata ve Španělsku se nazývá malý jednopatrový nebo dvoupatrový dům pro jednoho majitele nebo dvojdům (duplex) pro dva majitele. Každý majitel má vlastní vchod a sdílí společnou zeď nebo garáž (v tomto případě se jedná vlastně o samostatné ubytování). Takové bydlení má zpravidla obývací pokoj, dvě nebo tři ložnice, jednu nebo dvě koupelny, kuchyň, komoru a solárium. Obvykle má každý majitel svůj vlastní pozemek. V areálu jsou společné bazény, zeleň pro rekreaci, dětská hřiště, tenisové kurty a další zařízení a vybavení.

Letní sídla (Villas)

Vila ve Španělsku je samostatný dům pro jediného majitele. Zahrnuje několik ložnic a koupelen, velkou terasu a solárium ve druhém patře, suterén. Na vlastním pozemku je zpravidla soukromý bazén, zahrada, garáž.

Komerční nemovitosti 

Nebytové objekty, hotely, kanceláře, čerpací stanice, obchody, kavárny, restaurace a další.

Přidat komentář

Porovnat nabídky

Compare