VIP lokality u Alicante: Playa de San Juan, Albufereta a další

Oblasti u Alicante

V tomto článku bychom se rádi podělili o některé informace o místech, která jsou považována za nejlukrativnější oblasti Alicante.

Poptávka po luxusních nemovitostech ve městě Alicante, které je hlavním městem stejnojmenné provincie, není jako v Madridu nebo Barceloně a nemá tak širokou nabídku. S koncem finanční a hospodářské krize se však poptávka po takových nemovitostech každým dnem zvyšuje a lukrativní oblasti Alicante také přitahují větší zájem potenciálních kupců.

Cabo de las Huertas

Na rozdíl od mnoha španělských měst jsou nejprestižnějšími oblastmi v Alicante ty, které jsou blízko u moře. Cabo de las Huertas je známý mezi místními obyvateli jako „barrio de lujo“ (luxusní oblast). Skládá se převážně z urbanizací a soukromých vil. Cena těchto domů se pohybuje od 350 tisíc do 6 milionů eur a pronajmout si je během prázdnin by stálo asi 1500-6000 eur měsíčně. Ačkoli v této elitní oblasti Alicante existují také velmi atraktivní nabídky, které mají nižší cenu.

Playa de San Juan

Cabo de Las Huertas je ohraničen dalšími dvěma oblastmi, které odpovídají definici prestižních oblastí Alicante: Albufereta a Playa de San Juan. Navzdory územnímu rozlišení na mapě lze Cabo de Las Huertas pojmenovat jako součást Playa de San Juan-podle úrovně prestiže jsou tyto oblasti přibližně stejné. Pokud tam dříve lidé kupovali hlavně „nemovitosti na dovolenou“, nyní s rozvojem veškeré potřebné infrastruktury se stále více kupujících rozhoduje ve prospěch trvalého pobytu.

Na celé pláži, která je dlouhá 7 km, jsou nejen kavárny a restaurace, ale také šatny, místa pro vodní sporty, plážový fotbal a volejbal, stejně jako dětská hřiště. Tato elitní oblast Alicante je nejvhodnější pro rodiny, které chtějí žít v pohodlném a klidném prostředí. Průměrná cena bytů v área Playa de San Juan je asi 300-350 tisíc v závislosti na zóně, umístění a době výstavby budovy. Ceny vil, chat a bungalovů jsou asi 1,5 milionu.

L’Albufereta

Na západ od Playa de San Juan a velmi blízko centra města se nachází La Albufereta, další oblast z kategorie elitních oblastí Alicante. La Albufereta je soubor urbanizovaných a vícepodlažních obytných komplexů se soukromými bazény, zelenými plochami, tenisovými kurty atd. Obývají je Španělé a cizinci s nadprůměrným příjmem. Většina z nich tam žije po celý rok. To je umožněno přítomností dostatečného počtu škol, supermarketů, zdravotních středisek, sportovních komplexů a dalších složek infrastruktury, které jsou nezbytné pro pohodlný život. Pokud jde o ceny, Albufereta je srovnatelná s Playa de San Juan. I když se stejně vysokou poptávkou po bydlení je zde nabídka omezenější.

Do prestižních oblastí Alicante spadá určitě také historické centrum města. Tam například vedle slavného bulváru Explanada de España najdete některé byty v budovách minulého století za cenu 4000 eur za metr čtvereční.

Blízkost pláže El Postiguet, stejně jako mnoha komerčních a zábavních podniků, barů a restaurací. Slavné nákupní ulice Maissonave a autobusové a vlakové nádraží v blízkosti představuje také velkou výhodu. Není však snadné najít nemovitost bez nutnosti další investice.

Ve společnosti Matrix Reality můžete získat nejen radu o oblasti pro nákup nemovitostí, ale také seznam vhodných objektů na základě vašich kritérií. Právě teď se můžete seznámit se všemi nabídkami v našem katalogu aktuálních nabídek-nemovitostí v Alicante.

Přidat komentář

Porovnat nabídky

Compare