Důvody proč zvolit oblast Torrevieja pro Vaši investici.

Město Torrevieja se nachází na jihovýchodě poloostrova, na půli cesty mezi Murcií a Alicante a blízko pobřeží. Tato solná a rybářská vesnice má to štěstí, že se nachází na hladině moře, mezi dvěma lagunami a vedle přírodního parku. Proto můžeme říci, že město Torrevieja je na velmi privilegovaném místě.

Město Torrevieja je synonymem pro letovisko, sbližování mezinárodních kultur, pláží a ideálního klimatu. Kromě toho všeho je Torrevieja známá svou slavnou růžovou lagunou, jedinečným přírodním úkazem ve Španělsku, který určitě doporučujeme navštívit.

Existuje mnoho důvodů, proč trávit dovolenou či dlouhodoběji pobývat v Torrevieja, zejména nezaměnitelný středomořský životní styl, který miluje snad každý. K tomu všemu musíme přidat mnoho dalších aspektů, zejména příjemné klima.

Nejprve byste měli vědět, že Torrevieja je turistické město a jako takové má výhody i nevýhody. Pokud chcete žít v Torrevieja, měli byste vědět, že město znásobuje své obyvatele v létě a Velikonocích. Pokud má během školního roku, od září do června, asi 67 000 obyvatel, během prázdnin může snadno dosáhnout 400 000. Město Torrevieja má samozřejmě všechny potřebné služby k životu po celý rok. Kromě toho máme rozsáhlé obchodní příležitosti a po celý rok jsou aktivní nejen nemovitosti, ale i další profesní odvětví, jako jsou právníci, konzultanti, hoteliéři a odvětví aktivit a nočního života.

Potěšení ze života u moře

Asi hlavním důvodem, proč lidé přicházejí žít do Torrevieja, je možnost žít u moře. Víte, kolik výhod má život u moře? Costa Blanca má jedinečné kouzlo, díky kterému se do něj zamiluje každý, kdo přijde na návštěvu. Navíc v Torrevieja moře koexistuje se Salinas de Torrevieja, dalším slavným přírodním úkazem.

Nádherné klima

Příjemné klima je základním kritériem při výběru destinace pro život a Torrevieja se může pochlubit mimořádným podnebím. Jeho horké teploty v létě a vysoké teploty v zimě jsou jednou z hlavních atrakcí. Navíc je to město se spoustou světla, které vám umožní cvičit outdoorové aktivity po celý rok. Lidé milují procházky po promenádě a opalování v hlavní sezóně i mimo sezónu.

Přijatelné ceny nemovitostí

Ekonomika Torrevieje je ve skutečnosti velmi poznamenána sezónností. Je to jedno z mála měst ve Španělsku, kde je počet domů z druhé ruky větší než počet nových. Jinými slovy, mnoho lidí zde investuje do nemovitostí, aby měli svou letní rezidenci. Z tohoto důvodu je mimo sezónu možné najít dostupné bydlení, které vám umožní užít si potěšení z bydlení v tomto městě.

Klid a ticho, které vládne ve městě

Malé město u moře, ovlivněné sezónností a nepopiratelným stárnutím populace: perfektní mix pro život v klidném a klidném městě. Stejně tak může být postupný příchod mladé komunity velmi pozitivní. Ve skutečnosti se zde během posledních několika let usadilo mnoho rodin z různých zemí, které jsou již součástí velké rodiny Torrevieja.

10 důvodů proč zvolit Torrevieja

Moderní a kosmopolitní město

Velká část populace Torrevieja jsou cizinci. Přicházejí sem právě proto, že je to klidné město, kde mohou v mnoha případech strávit důchod a mít domov, kde je v létě navštěvují jejich děti. To vše však znamená, že se jedná o velmi kosmopolitní město, kde je rozšířené komunikovat v různých jazycích a poznávat všechny druhy kultur. V tomto smyslu jsou dokonce organizovány aktivity s cílem podpořit kulturní výměnu a pohostinnost.

Množství spojení

Ačkoli v současné době Torrevieja nemá vlakové nádraží, není o nic méně přístupné. Město Torrevieja má několik silničních spojení, spojení s letištěm Elche, vlakovým nádražím San Isidro a dálnicí Mediterráneo. Jak si můžete všimnout, Torrevieja má více než dost přístupů, aby mohla komunikovat se všemi velkými městy, protože Torrevieja je pátým největším městem ve Valencijské komunitě.

Vynikající gastronomie Costa Blanca

Jedním z nejvýraznějších aspektů výhod života na pobřeží Costa Blanca pro cizince je jeho lahodná a jedinečná gastronomie. Vyzkoušejte delikátní pochoutky Costa Blanca s překvapivou nabídkou místní i mezinárodní kuchyně. Užijete si to nejlepší z mořských plodů a více než 300 druhů rýže, které vás uchvátí.

Široká nabídka volnočasových aktivit

Torrevieja má skvělé prostředí, ve kterém moře hraje významnou roli, kde si můžete užít širokou škálu vodních sportů a aktivit: šnorchlování; potápění; paddle surfing; jízda na kajaku; vodní skútry; výlety lodí; půjčovny lodí bez licence; jet boat; banana boat; crazy sofa; parasailing; flyboard; a dokonce i surfování. Samozřejmě si nemůžete nechat ujít romantické procházky po pláži a neuvěřitelné západy slunce z pohlednic. Na promenádě je také široká škála možností nočního života.

Pohostinnost svého lidu

Přátelský charakter jeho obyvatel je také dalším podnětem, který zde může vydělávat na živobytí, pro mnohé jednou z nejlepších možností, které mohou udělat. Možná kvůli čerstvému vzduchu, slunci nebo nekonečným výhledům na moře jsou v tomto městě vždy šťastní všichni. Také různé taneční aktivity, jazykové a gastronomické výměny atd., jsou často organizovány.

Další oblastí v blízkosti moře a za velmi přijatelné ceny je“ El Acequión“, který se nachází dále na jih. Oblast Avenida Habana a Playa del Cura je bezpochyby jednou z nejlepších oblastí pro život v Torrevieja. Kombinuje výhody dvou výše uvedených oblastí, i když cena této oblasti je vyšší.

Jak se vzdalujeme od centra, existují další oblasti, jako je Playa De Los Locos, ideální pro investice do turistického bydlení.

Oblast poblíž průmyslového areálu je cenově dostupná ale nepříliš atraktivní pro turismus. Naopak dobrou alternativou může být La Mata, čtvrť Torrevieja, která hraničí s Guardamar del Segura na severu a přírodním parkem Las Lagunas De La Mata na západě. Torrevieja má také několik urbanizací, které jsou ideální pro život v naprostém klidu, s domy typu bungalovů, které se vyznačují Američtější atmosférou, parkováním na ulici, rozsáhlými zelenými plochami a všemi službami, které potřebujete.

Co si nemůžete nechat ujít, pokud přijdete do Torrevieja

Turistické atrakce

Zde je seznam nejznámějších a nejkrásnějších památek a zajímavostí v tomto okouzlujícím městě:

 • La Torre del Moro: pobřežní strážní věž postavená na kopci a umístěná na mysu Cervera v Torrevieja.
 • El Parque de las Naciones. Park o rozloze téměř 40 000 m2, který má centrální jezero s různými zvířaty, jejichž silueta je siluetou evropského kontinentu.
 • El Parque Del Molino del Agua. Park s rozlohou 17,22 ha. V jeho podloží je více než 500 metrů podzemních galerií vodonosných vrstev.
 • Přírodní Park Las Lagunas De La Mata. Oblast mokřadů zásadního významu pro vývoj biologických cyklů mnoha druhů.
 • Zátoky a pláže Torrevieja. La Mata Beach; Los Locos Beach; Caninca Punta Margalla Beach; El Cura Beach; Los Náufragos Beach; El Acequión Beach; La Zorra Cove; Cabo Cervera Cove; El Palangre Cove; La Higuera Cove; Redonda Cove; los Trabajos Cove; Ferrís Cove; Piteras Cove; El Moro Cove; El Mojón Cove and Piscinas Naturales Cove.
 • El Parque de La Estación. Staré nádraží, které bylo přeměněno na nádherné náměstí s kluzišti, zahradami a mnoha dalšími.
 • La Torre de la Mata. Pobřežní strážní věž postavená na pláži La Mata.
 • La sociedad kulturní Kasino de Torrevieja. Soukromá budova v modernistickém stylu postavená v roce 1896.
 • La Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepción. Nejnavštěvovanější Kostel v celém městě a hlava katolické církve v Torrevieja.
 • La plaza de Oriente. Tam, kde je kostel Nejsvětějšího Srdce, nedávno postavený z betonu a železa
 • El Paseo Vista Alegre. Ulice, kde můžete klidně chodit a užívat si nádherný výhled na pobřeží.
 • El conjunto histórico monumental De las Eras de la Sal. Místo, kde v minulosti výrobci soli nakládali sůl, aby ji dopravili na lodě v zátoce.
 • El Paseo Juan Aparicio. Ulice se nachází na skalách pobřeží Torrevieja. Byl navržen na začátku minulého století.

Přidat komentář

Porovnat nabídky

Compare